10 עובדות מעניינות שכדאי לדעת על החומצה ההיאלורונית!

חומצה היאלורונית נחשבת למרכיב שהפופולריות שלו עולה בשנים האחרונות וניתן למצוא אותו בתכשירים רבים ושונים, למשל, קרמים, סרומים, שמנים, הזרקות וניתוחים קוסמטיים. בתחום הרפואי לחומצה ההיאלורונת יש שימושים רבים, למשל, טיפול בבעיות מפרקים, ניתוחי עיניים וטיפול בפצעים. וגם בתחום הקוסמטי עם השנים פותחו יותר ויותר שימושים לחומצה.

אז מה כל כך מיוחד בחומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית, הנקראת גם היאלורונן או היאלורונט, נחשבת לאחד מגורמי הלחות הטבעיים בעור והיא אחראית על וויסות המים בעור ובשאר הרקמות בגוף בזכות יכולת ספיחת המים הגבוהה שלה.

10 עובדות שכדאי וחשוב לדעת על החומצה ההיאלורונית !

  1. החומצה היאלורונית יכולה לספוח מים עד פי 1000 ממשקלה (!).
  2. אדם ממוצע השוקל 70 ק”ג מכיל בגופו כ- 15 גר’ של חומצה היאלורונית
  3. כמחצית מכמות החומצה היאלורונית בגוף האדם – מצויה בעור (!) עובדה המרמזת על חשיבותה הרבה בשמירה על תפקודו התקין של העור.
  4. מידי יום כ- 30% מכמות החומצה היאלורונית בגוף האדם עובר תהליך של פירוק ויצירה מחדש.
  5. עם זאת, ככל שאנו מתבגרים רמות הייצור של החומצה היאלורונית בגוף יורדות וההערכה היא שעד אמצע שנות ה- 40, הגוף שלנו מייצר רק כחצי מהכמות החומצה הדרושה לו !
  6. הירידה בכמות החומצה היאלורונית בגוף, משפיעה באופן ישיר על מראה העור הבאה לידי ביטוי בהופעת קמטים, ירידה בנפח הפנים ובאיבוד המוצקות והאלסטיות של העור.
  7. החומצה היאלורונית מעוררת עניין רב בשימושים קוסמטיים ורפואיים בין היתר כיוון שהיא אינה גורמת לתגובות בלתי רצויות של מערכת החיסון והיא ניתנת לפירוק בצורה בטוחה בגוף.
  8. בתחום הקוסמטיקה, ניתן למצוא חומצה היאלורונית במגוון רחב של תכשירים, כגון: קרמים, סרומים, תחליבים, שמנים וחומרי מילוי. לפי התחזיות העדכניות, שווי השוק העולמי של החומצה היאלורונית יגיע לכ- 10 מיליארד דולר בשנת 2020 !
  9. חומצה היאלורונית ארוכה (בעלת משקל מולקולרי גבוה), המצויה בתכשירים קוסמטיים אינה מסוגלת לחדור את המחסום האפידרמלי והיא משמשת בתכשיר הקוסמטי כלחותן בלבד המקנה לעור מראה חלק ומרקם נעים.
  10. לעומת זאת, חומצה היאלורונית קצרה (בעלת משקל מולקולרי נמוך) מסוגלת לחדור את המחסום האפידרמלי ביעילות רבה יותר, אך מאחר והחומצה קצרה היא גם נוטה להתפרק מהר יותר בגוף.

אז בפעם הבאה שאתן רוכשות מוצר המכיל חומצה היאלרונית, תעשו זאת עם הרבה יותר ידע !

.

 

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.
סגירת תפריט
יצירת קשר
close slider

בחר/י תחום עניין
אקנהפיגמנטציהאנטי-אייג'ינגאחר