6 סיבות לא להשתמש במברשות הניקוי לפנים

הרבה מאוד פעמים אני נשאלת מה דעתי על מברשות הניקוי לפנים, ולכן, החלטתי שהפעם אני אסביר למה למרות הטרנד החם והשיווק האגרסיבי של מברשות הניקוי עדיין אני לא אוהבת להשתמש בהן לניקוי הפנים. 

אלה הן 6 הסיבות העיקריות שלי:

 סיבה מס’ 1: העור שלנו עדין !

העור שלנו עדין ! הרבה יותר עדין ממה שרובכן חושבות ובהרבה מאוד מקרים המברשת פשוט פוצעת את העור בלי שמרגישים וגורמת לנזק, להתפתחות דלקת ולהחמרה של מחלות עור שונות, למשל: אקנה, רוזציאה, נימי דם, אדמומיות, ועוד.

 סיבה מס’ 2: שפשוף מוגזם

שפשוף מוגזם של הפנים עלול לגרום ליובש, גירוי ופגיעה במחסום החדירות של העור (החלק המגן על העור שלנו).

 סיבה מס’ 3: גירוי כרוני

גירוי כרוני של העור מוביל להתפתחות דלקת, היווצרות רדיקלים חופשיים והאצה של תהליך ההזדקנות של העור.

 סיבה מס’ 4: היפר-פיגמנטציה

גירוי כרוני עשוי להוביל גם להתפתחות היפר-פיגמנטציה המופיעה לאחר דלקת, ולהופעת כתמים בפנים בייחוד בעונות החמות ובייחוד אם במקביל משתמשים בחומרים פעילים נוספים.

 סיבה מס’ 5: הבטחות שווא

הרבה מהמברשות נמכרות בהבטחה מופרזת של היצרן שהמברשת תעזור לך “לטהר” את העור מאקנה. לגבי זה, צר לי לבשר לכן, שזה לא, אבל ממש לא יעזור לכן לרפא את האקנה.

זוהי רק עוד דרך שיווקית למכור לכן מוצר. אם כבר אז, להיפך, שימוש במברשת על עור אקנתי ללא הכשרה מקצועית, עלול לגרום להחרפה של האקנה !

 

סיבה מס’ 6: שימוש לא נכון

תגידו את האמת, כמה מכן באמת שוטפות כמו שצריך את המברשת כל פעם אחרי שימוש? מרבית המשתמשות פשוט מניחות שהחיידקים מתים תוך כדי שהם מתייבשים יחד עם המברשת… 

אז זהו, שלא!

בנוסף, כמה מכן מקפידות להחליף את הראש של המברשת כל שלושה חודשים? חיידקים מצטברים על המברשות ומשם מגיעים לפנים. לא משהו שהייתי רוצה לראות על אף מטופלת שלי.

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.