מה המשמעות של קרם לחות “נטול שומן”?

בתחום הקוסמטיקה קיימים מונחים רבים המסייעים בשיווק מוצרים המיועדים לטיפול בעור. אחד מהמונחים הנפוצים ביותר, בעיקר בתכשירים המיועדים לאנשים בעלי עור שמן או אקנתי הינו המונח “oil free” – נטול שומן.
משמעות המונח “נטול שומן” המופיע על גבי תכשיר, לרוב מעידה על כך שהתכשיר אינו מכיל מרכיבים אשר המילה הספציפית “שמן” מופיעה בשמם, למשל, “שמן מינרלי”. עם זאת, קיימים לא מעט שמנים אשר אינם מכילים את המילה “שמן” בשמם, לדוגמא: חומר בשם לנולין, הנקרא גם שעוות צמר או שומן צמר, המופרש מבלוטות החלב של בעלי חיים בעלי צמר. תעשיית הקוסמטיקה לא תמיד ברורה מספיק או מקפידה להימנע משימוש במרכיבים אלו בתכשירים נטולי שומן. מנגד, שמנים כגון שמנים אתרים, המשמשים לרוב כחומרי ריח בתכשירים קוסמטיים, לרוב אינם מהווים בעיה כיוון שהם אינם מתנהגים כמו שמנים וניתן לעשות בהם שימוש בתכשירים נטולי שומן.
חשוב לציין שעל אף השימוש הרחב במונח “נטול שומן” בתעשייה, מונח זה אינו נמצא תחת פיקוח או בקרה של אף גוף ממשלתי הקובע את נהלי השימוש בו, ולכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מומחה בנושא על מנת להתאים באופן אישי את תכשירי הטיפוח לסוג העור ומצב העור של המטופל. בעיקר במקרים בהם קיימת בעיה כלשהיא בעור, כגון: אקנה, אקזמה, אוטופיק דרמטיטיס,סבוריאה וכו’.

סגירת תפריט
יצירת קשר
close slider

בחר/י תחום עניין
אקנהפיגמנטציהאנטי-אייג'ינגאחר

Call Now Button
WhatsApp chat
דילוג לתוכן