איך לטפל בעור היבש

עור בריא שאינו מיובש הוא בעל מרקם חלק, רך וגמיש. השמירה על לחות העור מתאפשרת בין היתר אודות לכמות המים הנמצאת בשכבה החיצונית של העור. במצב אידיאלי, תכולת המים בשכבה החיצונית של העור אמורה לנוע בין 20-36%.

כדי להגן על השכבה החיצונית של העור מלאבד מים, הגוף שלנו מייצר חומר שומני הנקרא “חלב”. מטרת החומר השומני הוא ליצור שכבה אוטמת על פני העור, וכך, להוות מחסום הגנה טבעי למניעת אידוי המים.

קיימים שלושה גורמים עיקריים המשפיעים על אובדן המים בעור:

  1. הגוף אינו מייצר מספיק חלב – תופעה זו נפוצה אצל אנשים מבוגרים מאחר ומספר בלוטות החלב והפעילות שלהם נוטה לרדת עם הגיל.
  2. שגרת טיפוח לא נכונה – רחצה מוגזמת או שימוש בסבונים קשים.
  3. נוכחות של גורמים סביבתיים מזיקים – טמפרטורה גבוהה או יובש.

כל אחד משלושת הגורמים הללו עלול להוביל לאידוי מוגבר של מים, להתייבשות העור, וכתוצאה מכך, העור מתכווץ ונסדק.

סימפטומים של העור היבש

לרוב, הסימפטומים של עור יבש כוללים אדמומיות, גרד ולעתים קילופים. שימו לב שהסימפטומים של עור יבש עלולים להחמיר כתוצאה מחשיפה לאוויר יבש וקר, חשיפה ממשוכת לשמש או טבילה ממשוכת בים. לכן, חשוב מאוד לבעלי העור היבש להכיר את הגורמים המשפיעים על התייבשות העור ולהקפיד על שגרת טיפוח מתאימה אשר תגן על עורם.

טיפים לשמירה על העור היבש:

  1. הימנעו מחשיפה לשמש בין השעות 10.00-14.00.
  2. הקפידו על שימוש בקרם הגנה עם מקדם הגנה (SPF) של לפחות 30. מומלץ להימרח כל יום כ- 15 דקות לפני היציאה מהבית בידיים ובפנים כיוון שאזורים אלו חשופים במיוחד לנזקי השמש. רצוי לחדש את המריחה של קרם ההגנה כל שעתיים.
  3. השתמשו בקרם לחות.
  4. הימנעו משימוש בסבונים קשים ומרחצה מוגזמת.

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.
סגירת תפריט
יצירת קשר
close slider

בחר/י תחום עניין
אקנהפיגמנטציהאנטי-אייג'ינגאחר

Call Now Button דילוג לתוכן