מזותרפיה – איך הכל התחיל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אנחנו חיים בתקופה שבה תוחלת החיים עולה, ואנשים מגיעים לגיל מבוגר הרבה יותר מאשר בעבר. במקביל, קיים צורך חזק אשר עולה עם השנים להיראות צעירים ככל האפשר.

כמובן שניתוחים פלסטיים שונים יכולים לסייע במתיחה של עור הפנים לקבלת מראה פנים צעיר יותר, אבל צריך לזכור שתמיד העור הישן נשאר. ולכן, היום מטופלים רבים מחפשים טיפול קוסמטי שיהווה פתרון מהיר ולא פולשני היכול להצעיר את עור הפנים שלהם בלפחות 10 שנים.

אחת השיטות המוצלחות ביותר שקיימות היום אשר החלה להתפתח באמצע שנות ה- 90 עם הרבה מאוד עדויות מדעיות להצלחת השיטה מכונה “מזותרפיה”.

מזותרפיה – ההתחלה

טכניקת המזותרפיה כפי שאנו מכירים אותה כיום פותחה לראשונה על ידי ד”ר פרננדס Dr Des Fernandes בשנת 2006 אבל העקרונות לשיטה היו קיימים ובשימוש עוד הרבה קודם.

ב – 1997 ד”ר אנדרי ביצע מספר ניסויים על לקוחות שלו שהיו עם צלקות היפר-פיגמנטטיביים בפנים את הטיפול הוא ביצע באמצעות אקדח קעקועים שמטרתו לצבוע את הצלקת בצבע העור של המטופל.

לאחר שנה עד שנתיים מיום הטיפול ד”ר אנדרי הבחין שלמרות שהפיגמנט צבע שהחדיר מזמן נעלם, את מקומות תפס הפיגמנט הטבעי של העור ומרקם הצלקת השתפר מאוד ! וזה הוביל לרעיון שככל הנראה הגורם לשיפור בצבע העור ומרקם הצלקת היה השימוש באקדח הקעקועים וייתכן וששימוש באקדח זה ללא צבע עשוי להעניק שיפור במראה העור.

בעקבות התגלית של ד”ר קאמירנד ד”ר פרננדס פיתח את מכשיר הדיקור – הראשון שהיה בצורה של חותמת עם מחטים ושימש להגברת ייצור הקולגן בעור. הטיפול הראשון שהוא ביצע באמצעות מכשיר זה היה באזור השפתיים העליונות והוא פרסם את תוצאות הניסוי שלו לראשונה בשנת 1996 בקונגרס של הרפואה הפלסטית שהתקיים בטאיפיי.

מאז ועד היום הטכנולוגיה השתפרה והשוק שלנו מוצף בעשות סוגים של מכשירים לטיפול מזותרפיה שונים.

למידע נוסף: טיפול מזותרפיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.