אקנה בפנים 

לא מעט אנשים סובלים מהתופעה המעיקה והמייגעת של אקנה בפנים. מדובר כמובן על מצב לא פשוט, מאחר ולא מעט אנשים סובלים מהאקנה הרבה אחרי גיל ההתבגרות. מדובר על מחלת עור כרונית, הבאה לידי ביטוי בהופעה של פצעונים בפנים בעלי ראשים שחורים או לבנים על כל אזור הפנים. התופעה נחשבת לשכיחה במיוחד בגיל ההתבגרות, אך לא מעט אנשים סובלים ממנה גם לאחר מכן. חשוב לציין כי מדובר על תופעה שאינה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות בשום צורה, אך היא עלולה להשאיר צלקות באזור הפנים וכמובן לפגום במראה הפנים. לא מעט אנשים הסובלים מהתופעה עלולים לסבול מביטחון עצמי נמוך או מדימוי עצמי ירוד, לכן מומלץ לטפל בבעיה בצורה היעילה והמהירה ביותר. אנו בקליניקה של ד”ר ללוש נשמח לספק לכם את הטיפולים המתקדמים והיעילים ביותר למצב של אקנה בפנים. הטיפולים שלנו מביאים לתוצאות המרשימות ביותר בתחום, מאחר והם מבוססים על התגליות המדעיות החדשניות ביותר. 

מה חשוב לדעת לגבי אקנה בפנים?

קודם כל, יש לזכור כי לא מעט בני נוער סובלים מהתופעה של אקנה בפנים, מאחר והשינויים ההורמונליים המאפיינים את גיל ההתבגרות גורמים לפעילות יתר של בלוטות החלב. עם זאת, יש לזכור כי אקנה עלול להופיע בכל גיל ובכל אזור בגוף, לכן חשוב לטפל בבעיה בצורה היעילה ביותר, במטרה להימנע מצלקות, העלולות לפגוע באסתטיות של הפנים. כדאי לדעת כי בלוטות החלב מצויות בשכבת הדרמיס של העור, הן מפרישות נוזל שומני הנקרא סבום, אשר אמור לשמור על רמת הלחות התקינה של העור. אך במידה והפרשת הסבום מוגברת בשל שינויים הורמונליים שונים, ההרכב שלו עלול להפוך לשומני יותר, דבר המגביר את רמת השומניות של העור. כתוצאה מכך, עלולה להתרחש סתימת נקבוביות. בעקבות זאת, עלולים להתפתח באזור חיידקים ופטריות, הגורמים לאקנה.

אקנה בפנים

מהם הגורמים לתופעה של אקנה בפנים וכיצד להתמודד איתה?

ישנם גורמים שונים המשפיעים על התפתחות של אקנה בפנים, כגון שינויים הורמונליים, נטילת תרופות מסוימות, לחץ ומתח המגבירים את התופעה ותזונה שומנית ועשירה בפחמימות, המחמירה גם כן את מופע האקנה. על מנת להתמודד עם התופעה, יש צורך להקפיד על שטיפה יומיומית של הפנים עם סבון ייעודי ולהשתמש במשחות מתאימות. ניתן היום למצוא ברשתות הפארם משחות שונות, הניתנות למריחה ישירה על פצעונים בפנים. במקרים חמורים יותר, ניתן לגשת לרופא העור, על מנת לקבל תרופות מרשם למריחה לצד כדורים לבליעה. אך על מנת לטפל בבעיה בצורה היסודית והמקיפה ביותר, יש צורך להגיע לקליניקה המתמחה בתחום, על מנת ליהנות מטיפול מותאם אישית למצב האקנה שלכם.

אנו ברשת הקליניקות ד”ר ללוש נשמח לספק לכם את הטיפולים המתקדמים והיעילים ביותר לצורך טיפול באקנה בפנים. הטיפולים שלנו מבוססים על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והם נחשבים ליעילים במיוחד. לפרטים נוספים, צרו קשר.

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.