אקנה בהריון

נשים רבות סובלות מאקנה בהריון, מאחר ולצד כל ההתרגשות וההתלהבות של הריון חדש עלולים להופיע פצעוני אקנה. ההיריון מגביר את הפרשת ההורמונים בגוף האישה ומשנה את המאזן שלהם, דבר שעלול לגרום להופעת פצעי אקנה. מדובר על תופעה נפוצה במיוחד, שאינה שונה בהרבה מהאקנה המופיע אצל כ- 85% מבני הנוער. בדיוק כפי שבגיל ההתבגרות ההורמונים משתוללים וגורמים לא פעם להופעת אקנה, תופעה דומה מתרחשת גם בתקופת ההיריון. 

אנו בד”ר ללוש נשמח להתאים את הפתרון המתאים ביותר עבורך, במטרה לאפשר לך ליהנות מההיריון שלך, ללא שום צורך להתמודד עם פצעי אקנה מייאשים. אנו מתמחים בטיפולי אסתטיקה מתקדמים ומספקים את הטיפולים החדשניים והעדכניים ביותר בתחום. אנו ידועים בתוצאות המרשימות שלנו ונשמח להתאים עבורך טיפול בטוח ויעיל לאקנה בהריון.

אקנה בהריון

אקנה בהריון – קווים לדמותו

נשים רבות מגלות להפתעתן כי פצעי האקנה מגיל ההתבגרות חזרו לבקר אותן דווקא בתקופת ההיריון. מדובר על תופעה מוכרת וידועה, הנפוצה במיוחד בשליש הראשון של ההיריון. בשליש השני ההורמונים נוטים לחזור לרמות הרגילות שלהם, דבר שגורם להפחתה טבעית והדרגתית של פצעי האקנה. אך כמובן שאין שום סיבה לסבול במשך שלושה חודשים מאקנה מתפרץ, לכן חשוב לפנות בצורה מידית לקליניקה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום. לאחר אבחון מקיף ניתן להציע לכל אחת את הטיפול האידיאלי ביותר לעור שלה. מעבר לכך, חשוב להקפיד על תזונה מתאימה, מאחר וידוע כי תזונה עשירה בפחמימות או בשומנים, עלולה להחמיר את מצב האקנה. מומלץ להפחית את רמות הסטרס, באמצעות פעילות גופנית מתונה, מדיטציה, יוגה וכדומה, מאחר והדבר יתרום להעלמת פצעי האקנה. כמו כן, כדאי ללמוד כיצד לטפל נכון בעור הפנים ולהתאים את הקוסמטיקה המתאימה לסוג העור שלך, על מנת למנוע את החמרת המצב.

אקנה בהריון – כיצד ניתן לטפל בתופעה?

קודם כל, חשוב להבין כי פצעי האקנה מופיעים בצורה מחזורית, לכן מטרת הטיפול היא לזרז את העלמת הפצעים הקיימים ולמנוע את היווצרותם של הפצעים החדשים. קליניקה ידועה ומוכרת המתמחה בטיפול באקנה, תוכל לספק לך את הליווי והייעוץ המתאימים ביותר לסוג העור שלך, תוך כדי התאמת תוכנית טיפול אידיאלית לכל שלבי ההיריון. מומלץ לבקר בקליניקה אחת לחודש על מנת ליהנות מטיפול מקצועי ומותאם אישית ולהקפיד בבית על שגרת טיפוח מתאימה. שגרת הטיפוח אמורה להכיל שימוש בסבון ייעודי, תכשירים אנטי דלקתיים ואנטי אוקסידנטים ופילינג המבוסס על חומצה סיליצילית או חומצה גליקולית, לצורך חידוש מרקם העור. שגרת הטיפוח אמורה למנוע אקנה וצלקות אקנה, לייבש את הפצעים הקיימים ולטשטש את הפצעים הקיימים. כמובן שיש לוודא כי המטפל/ת משתמש/ת אך ורק בחומרים פעילים הנחשבים לבטוחים לשימוש בזמן ההיריון.

אנו בד”ר ללוש נשמח לספק לך יחס אישי ותוכנית טיפול ייעודית, המתאימה לתקופת ההיריון. למידע נוסף, צרי קשר.

ד"ר ללוש

ד”ר מירי ללוש בעלת תואר מוסמך (.M.Sc) ותואר דוקטור (Ph.D) בביוכימיה מאוניברסיטת בר-אילן והינה מרצה וכתבת מוערכת במבחר מגזינים בתחום בריאות העור. ד”ר מירי ללוש פורצת דרך בתחומה ובפיתוח שיטות טיפול מתקדמות מותאמות אישית לעור המטופל/ת.